Euratex

Дебатът относно етикетирането „Made in “ продължава

 

Както сме ви информирали и преди, дебатът за произхода на стоките е една от горещите теми сред държавите от ЕС. В тази връзка, от началото на месец април бяха подновени дискусиите по темата.

Първата тристранна среща на представителите на  Европейската комисия, Съвета и Европейския парламент имаше за цел да обсъдят регламента относно наименованията на текстилните влакна и свързаното с тях етикетиране на текстилни продукти.

Спорът продължава по две основни теми : „ Етикетиране на национален език „ ( national languages labels ) и „Произведено в „ (Made in ).

Ако не се стигне до окончателно становище по разглежданите теми, процесът на обсъждане ще приключи с т.н. помирителен финал, който в повечето случаи води до окончателно отпадане на разглеждания регламент.